İngilizce kursu ile İngilizce öğrenmek isteyenlerin bol bol pratik yapması dışında TV dizileri hatta çizgi film izlemeleri tavsiye edilir. Özellikle düzgün İngilizce telaffuzlarına sahip Netflix dizileri sizlerin İngilizcenizi geliştirmenize çok fayda sağlayacaktır. Peki, İngilizcenizi Geliştirmenize Yardımcı Olacak Netflix Dizisi hangisi hemen listemizi inceleyelim.

6 Muhteşem İngilizcenizi Geliştirmenize Yardımcı Olacak Netflix Dizisi

Netflix dizileri pek çok kişi tarafından beğeniliyor olup yakından takip edilmektedir. Özellikle yabancı dil öğrenenlerin, İngilizce kursu ile İngilizce öğrenmek isteyenlerinde tercih edebileceği diziler bulunmaktadır. İngilizcenizi Geliştirmenize Yardımcı Olacak Netflix Dizisi öneri listemizde bakalım hangi diziler var?

Kingdom

Aksiyon severler için önerebileceğimiz ve İngilizcenizi Geliştirmenize Yardımcı Olacak Netflix Dizisi Kingdom da dikkatinizi çekebilecek İngilizce deyimler ve cümle kalıpları bulabilirsiniz. Keyifli bir dizi olan Kingdom da bir ülkenin yönetiminde yaşanan zorluklar konusu ele alınmıştır.

Chilling Adventures of Sabrina

Netflix korku dizileri arasında yer alan ve bir cadı olan Sabrina’nın hikayesinin yer aldığı Chilling Adventures of Sabrina, İngilizce kursu öğrencileri için ideal bir dizidir. Altyazı olmadan orijinal seslendirme ile izlemenizi tavsiye ederiz.

word image 164 1

La Casa de Papel

Ana dili İspanyolca olsa da İngilizce seslendirmesini kullanarak izleyebileceğiniz La Casa de Papel dizisi en çok sevilen ve takip edilen Netflix dizileri arasında yer bulmaktadır. Her sezonu merak ile takip edilen ve yeni sezonlarının çıkması beklenen bu dizi. İngilizcenizi Geliştirmenize Yardımcı Olacak Netflix Dizisi olmaya aday.

Rick and Morty

Hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden bu animasyon dizisi İngilizce dili açısından oldukça sade ve anlaşılırdır. Bu nedenle İngilizce öğrenmek isteyenler için oldukça iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Sense8

Netflix bilim kurgu dizileri denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olan Sense8 hem konusu açısından ilgi çekici hem de kullanılan İngilizce deyimler ve sadeliği açısından başarılıdır.

Narcos

Netflix suç dizileri arasında La Casa de Papel dışında öne çıkan bir diğer dizi de Narcos olmaktadır. Uyuşturucu kartellerinin gerçek hikayelerinin yer aldığı Narcos dizisi de İngilizce öğrenmek için oldukça zevkli bir dizi olacaktır.