Hawkman’ın hikâyesi binlerce yıl önce, Eski Mısır’ın 15. Hanedanlığı döneminde başlar. Prens Khufu ve sevgilisi Chay-Ara, Thanagar gezegeninden bir uzay aracının enkazını keşfetti. Aracın yerçekimi önleyici alaşımı, gizemli Nth metale maruz kaldıktan sonra Khufu ve Chay-Ara, uğursuz büyücü Hath-Set tarafından öldürüldü. Nth Metal, Khufu ve Chay-Ara’nın çağlar boyunca sayısız kez yeniden doğduğunu görecek bir reenkarnasyon döngüsü başlattı.

Yeniden Doğan Aşklar:

Amerika’nın Vahşi Batı’sında reenkarne olan Khufu, silahlı çatışma kahramanı Nighthawk’tı, Chay-Ara ise CINNAMON I’i tabancayla dolduruyordu. 1940’larda Khufu arkeolog Carter Hall idi ve Hawkman oldu, Chay-Ara ise kahraman Hawkgirl ve Carter’ın karısı Sheira Saunders olarak yeni bir hayat kurdu. Her iki kanatlı harika, Amerika Adalet Derneği (Hawkman başkandı) ve savaş zamanı All-Star Filosu ile hizmet etti.

Her iki Hawks daha sonra Justice League of America’nın üyesi oldu ve ilk görevlerinde ekiple birlikte uçtu. Hall’un ölüm ve yeniden doğuş döngüsü, Zero Hour krizi sırasında, hem Carter hem de Sheira, Hawkman’ın mantosunu benimseyen Thanagaryalı polis memuru Katar Hol ile birleştiğinde kesintiye uğradı. Ne yazık ki, Sheira birleşme sırasında telef oldu. Carter daha sonra, kendisi de ölen Katar ile olan birlikteliğinden kurtuldu.

Carter bir kez daha dirildi, bu sefer daha önceki reenkarnasyonlarının anılarına sahip olarak Sheira, kendi torunu olarak yeniden doğdu, Kendra Saunders geçmiş anıları olmadan Carter Hawkman rolünü geri aldı ve yeni Hawkgirl ile birlikte JSA’ya yeniden katıldı. Ama önceki hayatlarında ilk kez Hawkgirl, Hawkman’ı ruh eşi olarak tanımadı. Chay-Ara’ya olan sevgisiyle kör olan Hawkman, Kendra Saunders’ın ebeveynlerini öldüren kötü adamı bulmak için bir arayışa başlarken Hawkgirl’i St. Roch, Louisiana’ya kadar takip etti. Hawkman, Infinite Crisis’in ardından Thanagar’da bir yıl geçirdi, ancak daha sonra JSA’ya tekrar katıldı.

 

Silahlı Ve Tehlikeli:

Hawkman, dünyadaki yaşamı boyunca biriktirdiği eski silahlarla, her yaşta kötülüğe karşı sonsuz bir mücadele verir.

Lanetli:

Şafak vakti bir Thanagarian uzay aracını keşfetmek, Prens Khufu’ya uçma gücü ve ölümsüz lanetini verdi.

Korkusuz Savaşçı:

word image 129 1

Ateş püskürten canavarlara karşı tek başına uçan, Hawkgirl ile birlikte süzülen veya bir araya getirilmiş JSA’ya liderlik eden Hawkman, gelmiş geçmiş en büyük savaşçılardan biridir.

İlk Görünüm: Flash Comics #1 (January 1940)

Statüsü: Kahraman

Gerçek Adı: Carter Hall

Mesleği: Maceracı

Kökeni: St. Roach Lousiana

Boyu: 1.85

Ağırlığı: 88

Göz Rengi: Mavi

Saç Rengi: Kahverengi

Özel Güçleri ve yetenekleri: Botlar ve kanat koşumları üzerindeki Thanagarian Nth Metal, uçmasına izin verirken yapay kanatlar büyük hız ve çeviklik sağlar. Nth Metal, Hawkman’ın büyük ağırlıkları kaldırmasına ve uçuş sırasında aşırı sıcaklıklara dayanması sağlar. Kalkanlar, hançer, topuz gibi çeşitli eski silahlar kullanır, cestus, savaş baltası ve daha fazlası.