Koyu, beyaz veya gözle görülür olmayan, kızarıcı tona sahip çiziklerle uğraşmak hiç kimse için eğlenceli değildir. Çoğu zaman bu belirgin çizikler, hızlı, kolay ve keyifli bir şekilde giderilebilir. En iyi yara izi kapatan kremler, yara izlerinden kurtulmak isteyen insanlar için işe yarayan harika ürünlerdir.

Yara İzi Neden Olur?

Yara izlerinin oluşmasına neden olan pek çok şey vardır. Akne, sivilce, prensip, meme dokusu, ameliyat, dövme, yanıklar, spor izinleri veya böcek ısırıkları gibi nedenler yara izlerine neden olabilir. Genellikle, yara izleri vücut ile etkileşim içindeki hava, su, güneş ışınları ve diğer çevre koşullarına maruz kalarak korunduğunda geçici olarak silinebileceğini unutmayın.

Sivilce ve Akne İzi Kapama

Sivilce ve akne izi kapatma için elastik-spf kremleri tercih edebilirsiniz. Tüm cilt tipleri için kullanılması durumunda, sivilce izleri öncelikle zamanla parlatır. SPF 15’den yüksek olanlar, en ideal olanlardır. Diğer nesneleri içerirken, glutamik asit ve maddeler ile birlikte Retinol’e dikkat edin. Kontrollü iletimi ile eklemeler daha etkin olacaktır.

Prensip İzi Kapatma

Prensipler, yara izi kapatmada en zor bölgedir. Daha koyu renkli ciltlerde, bu izler göze çok çabuk dikkat çeker. Kortizonlu merhemler bu izlerden kurtulmalarına yardımcı olabilir. Eğer bunlar işe yaramazsa, lazer tedavileri, kimyasal peelingler, topikal ürünler, aşılamalar veya zaman zaman plastik cerrahi de denenebilir!

Yanık İzi Kapatma

Yanık izleri, ergenlik öncesi kızgınlık izleri gibi derin ve kötü görünen yara izleridir. Bu yara izleri için etkin olan en önemli yöntemler arasında, koyulaştırıcı formülasyonlarda kollajen biriktirmek, renklendirmeler ve bazı kozmetik hammaddelerdir. Uygulandıktan sonra cildo iyileşme desteği sağlayarak, kızarık cerahatlıkları azaltmak için vitaminler, antioksidanlar veya probiyotikler kullanılabilir.

word image 302 1

Ameliyat İzi Kapatmak

Ameriyat izi kapatmak için özel oluşturulmuş içeriklerdeki maddeler çok önemlidir. Bir konjenital anomalide oluşmuş yaralardan nadiren kurtulunabilir. Fiziksel olarak oluşmuş olan yara izleri için bir sürü kodlanmamış ya da sentetik içerik bulunur. Takviye ediciler gibi taşıyıcı menşe veya gliserin kullanılabilir.

Dövme İzi Kapatma

Oluşabilecek dövme izleri, renkli veya renksiz olabilir. Köpük katı içerikler renksiz lekelere inanılmaz derecede etki edebilir ve strabizmden kaynaklanan izleri kapatmak, orta derecede kahverengi izleri kapatmak gibi işlevleri yerine getirecektir. Fakat doğru pigmentasyon seçimi için dermatologa danışmak önerilir.

En iyi yara izi kapatan krem veya kozmetik ürünlerle artık korkulacak bir şey yok. Yara izlerinin kaybolduğuna veya silinmesine izin verin. Ozelliğine ve yara izinizin neye neden olduğuna bağlı olarak, en iyi kremi seçerek yara izlerinizden kurtulmak çok daha kolay olacaktır. Yara izlerinizi kapatan kremler arasından seçim yapın ve çok hızlı sonuçlar elde edin.