Hava nemlendirme cihazı hakkında merak edilenleri açıklıyoruz. Hava nemlendiriciler işe yarar mı, En iyi soğuk buhar makinesi hangisi ile başlayan pek çok sorunun yanıtı yazımızda

1- Hava Nemlendirici İşe Yarar mı?

Hava nemlendirici cihazının insan üzerindeki etkileri genelde işe yaramaktadır. Burun kuruluğu, üst solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Kuruluğu ve tıkanıklığı hava nemlendiricisi açarak görevi üstlenir. Çocuklar için bu rahatsızlıklar söz konusu olduğunda, hava nemlendirme cihazı kullanmanın kesin kanıtlanmış bir yararı bulunmamaktadır.

2- En İyi Soğuk Buhar Makinesi

Soğuk ve sıcak buharı istenildiği gibi üfleyen, nem oranını yükselten makineler istenilen özellikleri karşılayan ürünler arasına girer. Bu özelliklerin bulunduğu ve yüksek müşteri memnuniyetine sahip hava nemlendirme cihazı adı, Weevel WHC752 Soğuk Sıcak Buhar Üfleyici ürünüdür.

3- Soğuk Buhar Tedavisi Ne İşe Yarar?

Buhar makinelerinde sıcak ve soğuk olarak iki çeşit hava modu bulunur. Soğuk buhar tedavisi de üst solunum ve burun tıkanıklığına iyi gelmektedir. Grip ve soğuk algınlığı sonucu oluşan tıkanıklarda tedavi olarak kullanılabilir.

4- Hava Nemlendirici Ne Kadar Çalıştırılmalı?

Buhar makinesi fayda sağlayabilmesi için kurallarına uygun bir şekilde kullanım sağlamalısınız. Tüm gün boyunca makineyi açık bırakmamalısınız. Doğru kullanım için, ortalama 1,5 saat çalıştırmak yeterli olacaktır. Makine, ortamı nemlendirir. Nemi yeteri kadar almak için fazla çalıştırmamak da yarar vardır. Fazla çalıştırma sonucunda makine, farklı rahatsızlıklara neden olabilmektedir.

5- Buhar Makinesine Sıcak Su Konur mu?

Genelde çocuklar için kullanılan makinenin içine farklı maddeler ekleyebilirsiniz. Makine içerisine mentol veya viks ekleyip öyle çalıştırabilirsiniz. Böylece açılan hava yolları haricinde, farklı yararlara da yol açarsınız.

word image 266 1

6- Buhar Makinesi Öksürüğe İyi Gelir mi?

Buhar makinesi grip ve soğuk algınlığına oldukça iyi gelmektedir. Tıkalı olan yolları açarak sizin rahatlamanızı sağlamaktadır. Burun tıkanıklığına bağlı olarak ortaya çıkan öksürük rahatsızlığına, iyi gelmektedir. Nazofarenjit gibi rahatsızlıklar burun tıkanıklığına bağlı olarak ortaya çıkar. Buhar makinesi tam da bu noktada işe yaramaktadır.

7- Aromaterapi Hava Nemlendirici Ne İşe Yarar?

Buhar makinesi cihazlarının çeşitleri arasında, aromaterapi bulunmaktadır. Kuruyan sinüsleri rahatlatarak daha iyi bir uyku uyumanızı sağlar. Diğer bir adıyla koku tedavisi olarak da geçen aromaterapi cihazları, öksürüğünüze de fayda sağlar. Makine, bu faydaların hepsini havayı nemlendirerek sağlamaktadır.

8- Ultrasonik Hava Nemlendirici Ne İşe Yarar?

Havada nem dengesinin sağlanması sağlıklı bir yaşam için oldukça önemlidir. Bu nem dengesini buhar makineleriyle sağlayabilmekteyiz. Burun sağlığımız için de nem dengesi önemlidir. Hava nemlendirici sadece solunum yollarını açmakla değil kötü kokuları yok etmek için de kullanılmaktadır.

9- Hava Nemlendirici Zararlı mı?

Hayatta her şeyin fazlasının zararı olduğu gibi fazla nem miktarı da zararlıdır. Fazla nem sonucunda evin içinde küf mantarı ve zararlı bakteriler ürerler. Bu üreme artışı sonucunda astım rahatsızlığı olan çocuk ve yetişkinlerin şikâyetleri de artış göstermektedir.