YouTube pek çok video içeriği ile hayatımızda yer alan bir sosyal medya platformudur. Evde egzersiz yapacak olan pek çok insan da egzersiz için YouTube kanalları üzerinden takip yapmaktadır. Seçeceğiz YouTube kanalı ise sizin istek ve ihtiyaçlarınızla paralel olmalıdır. Hangi alanda gelişmeye ihtiyaç duyduğunuz hangi kanalı takip edeceğinizi belirleyecektir.

Seda Altın

Seda Altın plates, fitness, spor ve beslenmeyle ilgili içerikler üreten bir eğitmendir. Seda Altın, egzersiz için YouTube kanalları arasında az bilinen ve abone sayısı az olan bir kanaldır. Bununla birlikte video içerikleri açısından oldukça değerli egzersiz planları oluşturmanıza yardım edecektir. Alt karın şekillendirme, tüm vücut egzersizleri, kardiyo, üst karın şekillendirme ve dakikalık egzersizler kanal içerisinde bulabileceğiniz içerikler arasındadır. Video içeriklerinde genellikle uygulayıcıyı sıkmayacak ve yıldırmayacak hareketlere yer verir. Bununla birlikte hareketleri yaparken sürekli telkin ve uyarılarda bulunur. Sürekli uyarılmaktan rahatsız olmuyorsanız bu kanal tam da size göre.

Ergin Kırbaç

Bu kanal egzersiz için YouTube kanalları içerisinde yağ yakmaya oldukça odaklanır. Genel olarak Tabata egzersizleri olarak adlandırılan hareketler içerik içerisinde yer alır. Yağ yakma moduna geçilebilmesi için orta ve ileri düzeyde kardiyo hareketlerine içerik içerisinde yer verilir. Video içerisinde saniyeleri ve egzersiz yapılmasından önceki yapılış şeklini gösterdiğinden oldukça işlevseldir. Bununla birlikte bu egzersizlerde ekrandaki uyarılar dışında genel olarak sesli uyarılar yoktur.

Tuğba Yüksel

Tuğba Yüksel plates eğitmenliği yapan ve sosyal medyada içerikler üreten bir eğitmendir. Videoların içeriği plates egzersizlerine göre düzenlenmiştir. Tuğba Yüksel farklı kamplar ve hedefler belirleyerek egzersiz videoları hazırlamaktadır. Bu kanalda tüm vücut, kardiyo ve yağ yakımına yönelik pek çok videoya erişebilirsiniz. Tuğba Yüksek evde egzersiz için Youtube kanalları arasında tercih edebileceğiniz etkili bir kanaldır.

Ebru Karaduman

Spor ve egzersize dair pek çok içeriğin bulunduğu Ebru Karaduman kanalı, farklı aktiviteler içerdiği için sizin için daha eğlenceli olabilir. Bu kanal içerisinde sadece egzersiz videoları bulunmaz. Aynı zamanda yoga, cimnastik, spor trendleri, çocuklarla spor, egzersize dair merak edilenler gibi pek çok içerik yer alır. Ebru Karaduman sadece evde YouTube egzersiz videoları üreten bir isim değildir. Televizyon programları yapmış ve sosyal medya üzerinden sürekli içerik üretimi yapan bir isimdir. Bu kanalda ihtiyacınız olabilecek tüm egzersiz türleri ile ilgili içeriklere erişebilirsiniz.

Tuğçe İrtem

Tuğçe İrtem bir plates eğitmeni olarak kendisini keşfetmek ve geliştirmek isteyenler için egzersiz videoları hazırlamaktadır. Egzersiz içeriği temel olarak platese dayanır. Platesin zihinsel, postürel ve bedensel faydalarını yakalayabilmek için Tuğçe İrtem ile birilkte hareketleri tekrar etmeniz mümkün. Tuğçe İrtem evde egzersiz için YouTube kanalları arasında yeni başlayanlar, ileri ve orta düzey, yağ yakma, plates, rahatlama videoları, karın kasları ve kalça egzersizleri ile geniş bir içerik yapısına sahiptir.