Bir şeyi hayal etmenin onu gerçekleştirmek için yeterli olduğunu düşünen birçok insan var. Artık hiçbir şey gerçek değil, rüyalar sadece düşünce değil ve sadece harekete geçmek genellikle meyve veriyor.En ünlü İspanyol aktörlerden biri birkaç ay önce bize birçok insanın unuttuğu gerçekten ilginç bir mesaj bıraktı: rüyalar gerçekleşmez, zulüm görürler.

Ünlü Antonio Banderas Hollywood’da geçen bunca yılda öğrendiği en önemli dersleri şöyle yansıttı: İmkansız hayaller olmadığını anladığımda belki bir çok efsaneyi öldürdüm, bu her zaman gençlere aktarmaya çalıştığım bir mesaj. Ben başardıysam herkes elde edebilir, çalışmak ve hayal kurmak zor. Her şeyden önce, çok hayal kurmak, fedakarlık yapabilmek, parti yapmak ve her zaman ayağa kalkmak için çalışmak tam bir başarısızlık değildir. […] Bu şekilde, Antonio Banderas başarı vizyonunu biraz özetliyor, birçok kişinin istediği ama gerçek şu ki, çok az kişinin elde ettiği bir şey.

Başarının formülü nedir?

Başarının formülü veya aynı versiyonu yoktur . Babanızın 4×4’ü olabilir, komşunuzun kullanıma hazır bir heykelcik koleksiyonu olabilir ve kendi işi olan başka bir girişimci olabilir. Aslında ortak bir anlayış olmadığı için genelleme yapmak zor.Royal Academy’nin başarı kavramına verdiği bir tanımda, “İyi bir şirketin sonucu, performansı” olarak yaratılmıştır. Kısacası, aynı RAE bize harekete geçmemiz ve harekete geçmemiz gerektiğini söylüyor. Hedeflerimize ancak bu şekilde ulaşabiliriz.Ve başarıyı şansla karıştırmamalıyız, toplumun çok küçük bir kısmı belki bir gün uyanır ve piyangoyu kazanır, bu olasılık istatistiksel olarak olası değildir, çabalarımızı hedefe ulaşmak için odaklamak daha iyidir , çünkü eğer öyleyse Hayatımızı “La Primitiva” satın alarak, dokunup dokunmadığını görmek için bekleyerek harcıyoruz.

Nadir bir gerçek: Bir şey istiyorsanız, onun için gidin

Antonio Banderas, gençlerin %75’inin üniversiteyi bitirdiğinde memur olmak istediğini gösterideki görünüşünden de bahsetti. Büyük olasılıkla, bu sorun uzaktan geliyor . Belki de İspanyolların başarısız oldukları korkusundandır, parmaklarını işaret edip sana hayatta başarısız olduğunu söylemeleridir. Belki de sorun yüksek düzeyde işsizlik ve bu yüzden gençler güvenlik ve istikrar istiyor. Her halükarda , bu kadar az hevesli ve öğrenmeme isteği az olan bir gencimizin olduğunu bilmek kötü. İlk seferde hedeflerine ulaşamasalar bile risk alabilmek ve karar alabilmek için, biz cesareti kırılmamalıdır. Thomas Alva Edison’un bugün evimizi aydınlatmadan önce 1000 kez başarısız olduğunu her zaman düşünebiliriz, bu yüzden ilkine çarpmamamız normal.

word image 165 1

Yol boyunca hedeflerinizi nasıl değiştirebileceğinizi bilmek önemlidir .

Belki başta yazdığınız yazılar artık ilginç değil ya da anlaşılması gerçekten zor. Psikoloji bize çoğu zaman şeylerin anlamının her olaya özgü olmadığını, vermek istediğimiz alaka düzeyine bağlı olduğunu hatırlatır.Plan yapmanız da önemlidir. Avusturyalı avukat Peter Drucker bir keresinde “uzun vadeli planlama gelecekteki kararlarla değil, mevcut kararlarla gelecekle ilgilidir” demişti, bu yüzden iyi plan yapacaksak, kendimizi saatlerce kaybetmekten kurtaracağız.

Önceliklerinizi doğru belirlemek başarının anahtarlarından biridir

Önerdiğimiz şeyi sıklıkla gerçekleştiremememizin nedenlerinden biri, önceliklerimizi doğru belirlemememizdir. Ne yazık ki bir günde 24 saat var ve artık onu uzatamıyoruz . Üretken olabilmek ve elimizdeki çeşitli görevleri tamamlamak için zamanımız olması için zamanımızı optimize etmemiz gerekiyor.Bazen yapmak istediğimiz şeylere nasıl hayır diyeceğimizi bilmemiz gerekir, ancak bu uzun vadede bir hedef arayışımızda bize zarar verir. Mangal yapmaya gitmeniz isteniyor ama konuyu geçmenize bağlı bir bildiri göndermeniz gerekiyorsa, belki de evde kalıp bitirmelisiniz, mangal yapmak için hayatınızda başka fırsatlar da var.Son olarak, insanların daha rahat ve risk almak istememelerinin tamamen saygılı olduğunu, herkesin aynı hedefleri olmadığını ve bildiğimiz gibi demokraside tüm fikirlerin saygılı olduğunu da unutmamalıyız. Bu nedenle, hedeflerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, iyi plan yapmayı, işinize öncelik vermeyi ve her şeyden önce hedeflerinize ulaşmak için çabalamayı unutmayın.