Pek çoğumuz kitap okumayı severiz ancak bazı kitaplar vardır ki mutlaka okunması gereken kitaplar arasında yer almayı hakeder. Bizde sizler için böyle bir liste hazırladık. Keyifli okumalar dileriz.

Hayvan Çiftliği

Bir hayvan çiftçiliğinde ki hayvanların insanların eziyetinden ve eşitsizliğinden bıkıp onlara isyan etmesi ve buna bağlı gelişen bazı olayları konu olarak ele alır.

Cesur Yeni Dünya

Ütopya ve distopya arasında kalan bir yerde herkesin her şeyden mutlu olduğu bir dünya düşünün ne sorun olabilir ki. Fakat insanlar özgür değil. Âdeta robot gibiler. Bunu konu edinen bir kitap

Cehennem

Dan BROWN’nun yine efsanevi bir kitabı. Okurken hayretler içinde kalacağınıza emin olduğun bir kitap

Küçük Prens

Aslında bir çok insanın çocuk kitabı olarak bildiği bu kitap, çocuklara olduğu kadar yetişkinlere de hitap eder. Hatta ara sıra mutlaka çıkıp okunması gerekir. Çünkü her okuduğunda farklı bir şey okuduğunu anlarsın

Çizginin Dışındakiler

Başarılı insanların sadece hırs, zekâ, şans gibi faktörler sayesinde bu konumda olduğu çoğu insan buna inanır ama aslında öyle değildir. Sadece bu faktörler değil insanın doğduğu yer, aile yani doğumundan itibaren her şeyin onları onlar yapan şeylerdir.

İnsan Ne İle Yaşar

Bu soruya hepimiz başka bir cevap verir peki bu soruya Tolstoy nasıl cevap verdi. Hangi bakış açısıyla baktı nasıl irdeledi gibi sorulara verdiği cevapları merak edenler için okunması gerekir.

Simyacı

Kimya öğretmenlerine öğretmenler gününde hediye alınması dışında gayet de okumaya değer bir kitaptır. Aslında her okuduğunda daha farklı detaylar fark edersin ve saha farklı sonuçları çıkarır.

Bir Çift Yürek

Bir kadının bir kabileyle geçirdiği zamanı anlatır aslında ama kitabı bu mantıkla değil konuşmalara dikkat ederek okursanız kitapta ders çıkarılacak ve öğrenilecek çok şey olduğunuzu fark edeceksiniz

word image 196 1

Puslu Kıtalar Atlası

İhsan okta yanarın yayımladığı ilk roman olmasına rağmen resmen mükemmel diyebiliriz. Uzun ihlas ve ekip arkadaşları arasında geçen sorunları ve mücadeleyi konu olarak alır.

Kürk Mantolu Madonna

Yine tamamen sosyal medya fenomeni olan bir kitap. Peki bu okunmaya değer mi diye sorarsanız? Cevabım bir şans verin asla ama asla pişman olmayacaksınız

Siddhartha

Doğu edebiyatının ve felsefesine merak duyan herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap. Felsefeye farklı bir açıdan bakmanıza yardımcı olacak.

1884

Tek partili yönetimin esas olduğu bu kitap her şeyin yasak olduğu bir zamanı anlatıyor. Okunken adeta kahramanlarla heyecanlanacak onların duygularına ortak olacaksınız.

Beyaz Zambaklar Ülkesinde

Sanırım ülkemizin en çok okunan kitaplar listesine giren bir kitap. Ama maalesef ki ya edebiyat sınavında çıkacak diye okuyoruz ya da okumak için okuyoruz. Kesinlikle daha derin anlamlar içeren bu kitap zaman ve emek verilerek uzun uzun okunması gereken bir kitaptır.

Şeker Portakalı

Ülkemizin sözde örf ve adetlerine uymadığı gerekçesiyle yasaklanan bu kitap sadece bu sebeple bile okunabilir diyorum. Okuyun ve sebebini görün

Körlük

Kalın olması gözünüzü korkutmasın tek bir solukta bitebilecek hatta gece uykunuzu bölmenize değecek bir kitaptır

Uçurtma Avcısı

Afganistan da geçen bu kitap ayrıca filme de çevrildi. Bence kitabı daha iyi. Çünkü hikayeyi aklımızda canlandırmak bence daha iyi.

İçimizdeki Şeytan

Bir çok insandan duyduğumuz bu kitap tamamen popüler kültür kitabı mı yoksa okunmaya değer mi? Cevap veriyorum kesinlikle okunmaya değer. Hem dili itibariyle hem de anlattığı konu itibariyle abartılmaya değecek bir kitaptır.

Nefes Nefese

Adını hakkeden bir kitap, âdeta nefes nefese okuyorsunuz. Kesinlikle gününüze çok şey katacak ve çok şey öğrenmenizi sağlayacak bir kitaptır.

Ne İçin Yaşıyoruz

Her insanın hayatında okuması gereken bir kitap. Elinize aldığınızda bırakamayacağınız bir kitap.

Yaşam Bilgeliği Üzerine Aforizmlar

Felsefeye ilgisi olan her insanın dikkatini çekebilecek ve karamsarlık felsefesine başka bir açıdan bakmanıza yardımcı olacak bir eser

Doğmuş Olmanın Sakıncası Üzerine

Karamsarlık felsefesi üzerine okunası gereken eserlerin başında yer alan bu kitabın her cümlesindeki derin anlamı okurken dikkat etmeyi unutmayın

Budala

Anlatılmaya gerek olmayan sadece okuyun ve kendiniz karar verin diyebileceğim bir kitap.